ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş izlence bulamadınız. Her okunuşu kadar kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, salt duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi sadece madde olsaydı henüz bol olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik hikâye anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çalmak yerine onları müşterek internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar için gelişmiş tek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili bir arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici aynı programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış kendince yarar birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda ve internette tek kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda aynı madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, baki etkili kaliteli müşterek video aktarımı sağlamak ayrılmış bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız eş sistem olan isteğe bağlı video alçak verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, seyretmek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin yoluna müsait benzer zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı bir kez web tarayıcısı ile yahut henüz bol kalite özgü bir kez takım üstü kutu ve normal bir kez sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan sadece hususi apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli eş tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, müşterek stüdyoda birkaç çehre kişiden oluşan hayat dolu bir kez kitleyle konuşmak yerine, anında geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler göre profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu görüntü üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin ekonomik bir kez kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya diğer her çeşit net trafiğini tehlikeli bir kez şekilde buraya tıklayın yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da tek video kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek özgü fazladan ancak işleme analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçün aynı analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan yeni müşterek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya eş bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine bedel gelen sadece IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok daha yavuz bir kez bilgisayardan sunucu vukuf çeker. siteye git İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek özgü gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa periyodik okunuşu kesikli sadece müzakere yapar. Sunucular genellikle çok süratli okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. sessiz noktalı iplik angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir özge yandan video programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok daha fazla ve eşzamanlı aynı eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan tek benzer kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı tek çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun birçok istemciye yalnızca aynı istemciyle olduğu büyüklüğünde kolaylık vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek yoluna “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkili eş şekilde ancak iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik eş video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın eş sonraki aşamasını eş iki saniye içinde indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı burada onaylama eder. İndirmek ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin içmek yerine, video akışında, ziyaret edin Gerçek Zamanlı Protokol ve sahici Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun benzer küme müşterinin üyelerine patetik tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV ziyaret edin kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bilim meydan azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve video yaratmak kendince çok nitelikli okunuşu enli ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, yalnızca aynı madde tamir etmek amacıyla programlanmış müessir müstakil bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak neden biçimde olursa olsunlar mazi tahvil etmek ve daha sonra bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek oldukça taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip aynı USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp gözlemek yerine kumandanızdan hiç bir kez tuşla yapabilmek oldukça esrar verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin”

Leave a Reply

Gravatar